YKS

2023 TYT Kitap Önerileri – YKS Kitap Önerileri

Ünikolik Mobil Uygulaması

2023 TYT Kitap Önerileri için en doğru adrestesiniz. 2023 YKS sınavına girecek öğrenciler için en iyi YKS Kitap Önerileri burada. Sizlere özel 2023 TYT Kitap Önerileri kolay, orta zor şeklinde hazırladık.

Üniversite sınavına hazırlanan öğrenciler, binlerce kaynak arasından doğru kaynağı bulmakta zorlanıyor. Eğer siz de sınava hazırlık yolunda kendinize en uygun kaynağı bulamıyorsanız Ünikolik farkıyla hazırlanan 2023 TYT Kitap Önerileri listesine hoş geldiniz.

Aşağıdaki bağlantılar yardımıyla Türkçe, Matematik, Fizik, Kimya, Biyoloji, Tarih, Coğrafya, Felsefe ve Din Kültürü gibi derslerin kitaplarının yanı sıra Paragraf, Problemler, Dil Bilgisi ve Geometri gibi önemli konuların kitap önerileri listesine gidin.

2023 TYT Kitap Önerileri listemizde her bir ders için kolay, orta ve zor seviye kitapları derledik. Bu sayede öğrencilerin kendi seviyelerine uygun kitaplar satın almasını sağladık. Ayrıca kitaplar arasında soru bankası önerileri ve konu anlatımlı kitap önerileri listelerimiz de yer almaktadır.

TYT Kitap Önerileri listemizde yer alan bütün kitaplar, daha önce YKS sınavına giren üniversite adaylarının çözdüğü ve tavsiye ettiği kitaplardır. Ayrıca dershane ve branş öğretmenlerinin incelemeleri sonucunda sınava hazırlanan öğrencilere en uygun kitaplar listemize eklenmiştir.

2023 TYT Kitap Önerileri

Hangi Kitapları Çözmeliyim?

2018 yılında ÖSYM, üniversiteye geçiş sınavında köklü bir değişiklik yaptı. ÖSYS yerine YKS sistemine geçiş yapıldı. Yeni sınav sisteminde ezbere dayalı sistem yerine akıl yürütme ve mantık kurmak soruları sorulmaya başlandı. Durum böyle olunca da kitaplar kendini yenilemek zorunda kaldı.

Birçok yayınevi, soru bankası kitaplarını ÖSYM’nin yeni sınav sistemine göre güncellemeye başladı. Ancak bazı yayınevleri, hiçbir yeni nesil soruyu kitabına eklemedi. Kitaplar, yeni ve eski olmak üzere ikiye ayrıldı. Üniversite adaylarının kafasındaki en büyük soru da hangi kitapları çözmeliyim oldu.

2023 TYT Kitap Önerileri listemizde en güncel ve en yeni kitapları derlemeye çalıştık. Daha önce YKS sınavına giren öğrenciler, listemizdeki kitapları çözmüş ve etkisini görmüştür. Öğrencilerin ve öğretmenlerin tavsiyesini dinleyerek YKS Kitap Önerileri listemizi oluşturduk.

Eski Kitaplar Çözülür Mü?

Üniversite sınavına hazırlanırken eski kitaplar çözülür mü sorusu çok fazla sorulur. Bunun nedeni sınava hazırlanan adaylara abisinden, ablasından kitaplar kalmıştır. Bu kitapları çöpe atmamak için çözmeyi dener. Bu konuda kesin bir kanı vardır: eski kitaplar çözülür ama yeterli değildir. Eski nesil sorular bulunan bilinen üniversite hazırlık soru bankasını çözmeniz uygundur. Ancak mutlaka yanına yeni nesil sorular bulunan bir kitap daha ekleyin.

Örneğin, matematikte temel kavramlar konusu hakkında eski kitaptan sorular çözdünüz. Denemede karşınıza gelecek temel kavramlar sorularını anlamakta zorluk çekeceksiniz. Bunun nedeni aralarında çok büyük farklar olmasıdır. Evet, bilgi bakımından birbirleri ile benzerlik gösteriyor fakat uygulama bakımından çok farklı. Yeni nesil sorular sınavın bütününü oluşturur. Siz bu soruları çözmezseniz sınavda karşınıza gelen sorular ile bakışıp durursunuz. Bu nedenle mutlaka eski kitapların yanında yeni nesil kitaplardan soru çözün.

Kitapları Hangi Sırayla Çözmeliyim?

Kitapları çözmenizin herhangi bir sırası yoktur. İstediğiniz sırayla çözün. Ancak hangi konuya çalıştıysanız onun ardından çözmeyi deneyin. Çalıştığınız konuların sırası ve kitabın konu sırası birbirini tutmayabilir. Bu zamanlar da yapmanızı tavsiye ettiğimiz konu listenize sadık kalmaktır. Çünkü her zaman konular daha önceden planlanmış olur. Planınızı bozmayın ve konu çalıştıktan sonra kitaptaki konu testleri çözün. İyi çalışmalar.

2023 TYT Konuları için bağlantıya tıklayın. Sizler için her ders hakkında güncel MEB müfredat ve kazanımları kaynaklı konu listesini hazırladık.

Ünikolik ekibi olarak sizlere 2023 TYT Kitap Önerileri yazısını hazırladık. Aklınıza takılan herhangi bir soru varsa alt kısımdaki yorumlar bölümünden bize çekinmeden sorun. Sorularınız mümkün olan en kısa sürede yanıtlanır.

İlgili Makaleler

24 Yorum

  1. 2020 yksye bu kitap önerileri ile girdim gerçekten netlerim çok fazla artmıştı tavsiye ederim herkese site çok güzel başarılar

  2. arkadaşlar kitapları incelersniz hepsinin çok kaliteli oldugunu gorursunuz burası mukemmel bir site

  3. geçen yıl bu kitap önerileri ile sınava hazırlandım sayısalda 50k yaptım yks kitap önerileri çok başarılı.

  4. hayatımda gördüğüm en başarılı kitaplar burada. hepsi çok güzel. zorluk seviyeleri falan yazması da harikaa. diğer sitelerde böyle şeyler yok. teşekkürler üni yardım

  5. dershane hocamın önerdiği kitaplarla en fazla 5 net artırmışımdır ama üniyardımdaki kitaplarla 30 net arttırdım inşallah cerrahpaşa tıpı kazanıcam

  6. yolumuzun uzun ama başarmaktan başka çaremiz yok. çok çalışıp kazanacağım inşallah

  7. Kitapların zorluk seviyeleri konusunda ne düşünüyorsunuz? Sizce zor mu? Matematikte kaç net yaparsam orta seviye kitap almalıyım?

  8. Teşekkür ederim harika olmuş tüm kitaplar birbirinden kaliteli kardeşime de göndericem o da baksın.

    1. Bahsettiğiniz kitap pek bilinmeyen ve kitapçılarda sık bulunmayan bir kitap olduğu için kesin bir şey söyleyemiyoruz. Ancak, sitemizdeki TYT Kitap Önerileri yazısını okuyarak incelediğimiz kaliteli kitapları öğrenebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu